Ką rinktis „NMA agro“ programėlėje norint pranešti apie atliktą veiklą?

Norėdami pranešti apie atliktą veiklą, atsisiuntę mobiliąją „NMA agro“ programėlę į telefoną, turėtumėte pasirinkti skiltį „Stebėkite laukus“ ir paspausti pliuso ženklą, esantį dešiniajame apatiniame kampe, pasirinkti formą „pranešti apie atliktą veiklą“, iš pateiktos formos pasirinkite reikiamus pranešimo tipus  bei palietus fotoaparato ikoną ir nufotografavus lauką, paspausti žalią vokelį ir pranešimas išsiunčiamas mums.

Kur galima matyti, ar pateiktas per NMA agro programėlę pranešimas gautas?

Informaciją apie pateiktus pranešimus galima matyti NMA informacinio portalo (https://portal.nma.lt) pranešimų skiltyje.

Atkreiptinas dėmesys, kad pranešimai portale gali būti vaizduojami tik tokiu atveju, jei teikiant informaciją per NMA agro programėlę nurodoma pareiškėjo vardas, pavardė / įmonės pavadinimas ir valdos kodas ar projekto numeris.

Ar informaciją apie atliktą veiklą būtina pateikti iš pareiškėjo mobilaus įrenginio?

Siunčiant pranešimą apie atliktą veiklą yra būtina nurodyti pareiškėjo vardą, pavardę/įmonės pavadinimą ir valdos kodą ar projekto numerį. Informaciją pateikti iš pareiškėjui priklausančio mobilaus įrenginio nėra būtina.

Kaip fotografuoti vaiskrūmius, pavyzdžiui, juoduosius serbentus, norint gauti susietąją paramą?

Su mobiliuoju įrenginiu (telefonu ar planšete) nuvykite į lauką, kuriame bus nuimamas derlius. Atsidarykite „NMA agro“ programėlę, paspauskite pliuso ženklą ir pasirinkite „Pranešti apie atliktą veiklą“. Pasirinkite tipą – „Užaugintas derlius vaisių, uogų ir daržovių laukuose“, įveskite vardą, pavardę ar įmonės pavadinimą bei įvedamas valdos kodą (valdos kodą reikėtų pasitikrinti prieš vykstant į lauką). Paspaudę kameros ženkliuką, padarykite mažiausiai 2 nuotraukas: viena nuotrauka – arčiau krūmelio, ant kurio matosi derlius, o antra nuotrauka nukreipta į horizontą, kuriame matosi laukas su augalais (tiek, kiek aprėpia turimo mobilaus įrenginio fotokamera). Atlikę visus veiksmus, spauskite „Siųsti“. Ekrane pasirodžius žinutei, kad pranešimas išsiųstas sėkmingai, atlikite tuos pačius veiksmus į kitą lauką. Deklaruotų laukų ribos nėra būtinos norint pranešti apie atliktą veiklą.

Kaip pranešti apie mulčiuotus laukus, jei programėlėje nėra deklaruoto lauko ribos?

Su mobiliuoju įrenginiu nueikite iki lauko su galimu pažeidimu ir paspaudę pliuso ženklą, pasirinkite „Pranešti apie pažeidimus“. Pasirenkamas tipas „Šienavimas ganymas“ ir potipis „Žolės smulkinimas (mulčiavimas) laukuose“. Padarykite 2 nuotraukas su pažeidimu ir siųskite pranešimą. Deklaruotų laukų ribos nėra būtinos norint pranešti apie pažeidimą. Pranešimas visiškai anoniminis.